IT Įgudžiai - IT-darbas.lt


IT darbo skelbimai

Populiariausios programavimo kalbos

Populiariausios programavimo kalbos IT verslo sprendimuose

 Programavimas yra pagrindinis įgūdis kiekvienam IT specialistui. Programavimo įgūdžiai skirstomi pagal programavimo kalbas. Todėl programavimo įgūdžių vertė priklauso nuo konkrečios programavimos kalbos mokėjimo lygmens arba keletos kalbų sintezės. 

Šiuolaikinio IT specialisto programavimo įgudžiai priklauso nuo šių programavimo kalbų mokėjimo:

1. Java/J2EE 

Programavimas Java J2EE platformoje yra viena iš karščiausių įgūdžių šiandienos IT arenoje. Vis daugiau ir daugiau verslo sprendimų remiasi internetinių sistemų veikančių Java/J2EE pagrindu. Sėkmingas "Java" programuotojas privalo ne tik žinoti, kaip koduoti Java kalba, bet ir valdyti J2EE architektūra bei API. 

2. SQL 

Nei vienas verslo sprendimas negalėtų veikti be duomenų bazės. SQL kalba vartojama beveik visose duomenų bazėse. SQL programavimo įgūdžių reikia visiems IT specialistams, ypač duomenų bazių programuotojams ir sprendimų kūrėjams. Be pagrindinių SQL programavimo įgūdžių, programuotojas turėtų žinoti SQL pratęsimus - SQL, Oracle, IBM DB2 ir Microsoft SQLServer. 

3. C / C + + 

C ir C + + yra viena iš galingiausiųjų programavimo kalbų, skirta kurti sudėtingas bei pažangias informacines sistemas. C / C + + programavimo kalbos mokėjimas turi labai didele išliekamąją ilgalaikę vertę, nes C + + yra užbaigta, ir sunkiai išmokstama. Nors Java tapo palankesnės, C / C + + programavimo įgūdžiai vis dar turi didelę paklausą tiek esamos sistemos priežiūrai tiek naujuose projektuose. 

4. Visual Basic 

Verslo valdymo sistemų plėtra su "Microsoft Visual Basic" yra greita ir paprasta, todėl leidžia "Visual Basic" išlikti populiariam. Kaip "Microsoft" .NET platforma judės į priekį, taip Visual Basic .NET programavimo įgūdžių paklausa auks. 

5. JSP 

Java Server Page (JAP) naudojamas duomenų pateikimo visose J2EE pagrindu sukurtose serverių programose - IBM WebSphere, BEA WebLogic, Oracle AS, Sybase EAServer, Apache Tomcat, ir dar daugiau. JSP programavimo įgūdžiai reikalingi visiems IT profesionalams, kurie kuria J2EE paremtus verslo sprendimus.

6. ASP 

Active Server Page (ASP) yra programavimo kalba, skirta kurti interneto programas su "Microsoft Internet Information Server", kitaip "IIS". ASP yra naudojama duomenų pateikimo ir verslo logikos tvarkymui. Naujoji "ASP .NET" versija, yra dalis "Microsoft. NET Framework" veikiančios "Visual Studio. NET" pagrindu.

7. XML 

XML yra dokumentų žymėjimo kalba, kurioje yra struktūrizuotai pateikta informacija. Kadangi XML paremta interneto paslaugų pagrindu, XML įgūdžių paklausa didėja, kai į sceną ateina interneto paslaugų įgyvendinimas. Dažniausiai naudojama duomenų importui bei eksportui.

8. C # 

C # yra "Microsoft" pagrindinė programavimo kalba skirta ".NET Framework". Nauja "Visual C #.NET" tobulinimo priemonė skirta - C #,  yra įtraukta į "Visual Studio .NET" komplektą. C # turi keletą privalumų, palyginus su C + + ir Java. C # programavimo įgūdžių paklausa auga kai įmonės pradeda įgyvendinti .NET sprendimus.

9. Perl 

Perl (Practical Extraction and Report Language) programavimo įgūdžių paklausa daugiausia turi poreikį dviejuose sektoriuose: (1) UNIX operacinės sistemos administravime, ir (2) web server CGI. Nors "CGI" gali būti pakeistas "JSP" bei "ASP" kalbomis stambių įmonių interneto sprendimuose, tačiau "Perl CGI" programavimo įgūdžių poreikis vidutinės rinkos interneto serverių ir internetinių portalų projektuose išlieka. "Perl" programavimo poreikis UNIX'e lieka ir liks labai aukštas. 

10. PHP 

PHP (Hypertext Preprocessor) yra "server side scripting" programavimo kalba skirta interneto plėtrai. PHP programavimo įgūdžiai reikalingi kurti dinamiškas svetaines, interneto portalus ir duomenų bazes web-programoms. PHP įgūdžiai kartu su MySQL yra labai vertingi.