Darbdaviai atskleidė 6 pagrindines klaidas ieškant darbo - IT-darbas.lt


IT darbo skelbimai

Darbdaviai atskleidė 6 pagrindines klaidas ieškant darbo

Darbdaviai atskleidė 6 pagrindines klaidas ieškant darbo

Atsiliepimas į darbo skelbimą yra Jūsų galimybė padaryti pirmą įspūdį – daug anksčiau nei gražūs rūbai, kostiumas ir tvarkinga šukuosena. Kodėl moderniame pasaulyje žmonės vis dar daro tas pačias klaidas atsiliepdami į darbo skelbimą?

"Tai rodo žmonių susidomėjimą ir motyvaciją dėl konkrečios darbo vietos", - teigia programuotojus samdančios bendrovės Skills Access personalo vadybininkė Simona Brazaitytė. Jei nemanote, kad savęs pristatymas – svarbu, skaitykite toliau.

"Grįžęs po 2 savaičių atostogų radau 67 naujus CV", - sako Tomas Urbonas, verslo valdymo sistemas kuriančios bendrovės Sonaro vadovas. "Pusę iš jų atmečiau iš karto, vien permetęs akimis kartu su CV atkeliavusiais motyvacinius laiškus".

Išvada: konkurencija per didelė, kad į darbo skelbimus būtų atsiliepta atmestinai, todėl paprašėme Tomo ir Simonos papasakoti – kas veikia ir kas ne.

1. Jūsų atsiliepimas neturi atrodyti "bendrinis"

"Bendrinis" atsiliepimas į darbo skelbimą nepatinka niekam. Suprantama, Jūs siunčiate CV dideliam pozicijų kiekiui, bet siųsdami "bendrinį", šabloninį atsiliepimo tekstą Jūs prašotės, kad atranką vykdantis žmogus Jus ignoruotų.

"Jei žmonės atsiunčia bendrinį šabloninį tekstą, tai reiškia, kad jie ieško bet kokio darbo ir nesigilino į mūsų siūlomą poziciją ir įmonę", - sako Simona.

Tomas antrina sakydamas "Parodykite man savo susidomėjimą poziciją, technologijomis, verslo valdymo sprendimais ir kaip galite pritaikyti savo IT žinias. Trumpai tariant, parodykite kaip Jus domina mūsų siūlomas darbas".

Patarimas: Pritaikykite savo motyvacinį laišką ne tik įmonei ir siūlomam darbui, bet ir žmogui, kuris davė skelbimą. "Nesunku panaršyti Google ar Linkedin ir surasti Sonaro tam, kad išsiaiškintumėte, kas vykdo darbuotojų atranką", - teigia Tomas.

2. Ribokite ilgį – čia ne Jūsų memuarai

Niekam nepatinka kai vakarėlyje kas nors Jus įspaudžia į kampą ir verčia klausytis ilgos nuobodžios istorijos. Pasvarstykite, samdantis asmuo gali lygiai taip pat jausti skaitydamas Jūsų motyvacinį laišką.

"Jame turėtų būti tik tie dalykai, kurie svarbūs konkrečiam darbo pasiūlymui, o ne viso gyvenimo ir darbo istorija", - sako Simona.

Tomas priduria - "Ir tikrai nereikia sukelti nuorodas į visus savo projektus. Dar blogiau, kai pirma nuoroda neveikia."

Patarimas: motyvacinį laišką parašykite tokį, kuris samdančiam žmogui aiškiai parodytų Jūsų tinkamumą siūlomam darbui, o ne atpasakotų visą jūsų darbo patirtį. Jame turi būti pagrindinė informacija rodanti, kad esate pakankamai patyręs siūlomai pozicijai. Bet tai turėtų būti tik esminė informacija, kuri turėtų samdantį žmogų "užkabinti" tolesniam pokalbiui su Jumis.

3. Nekalbėkite tik apie save – parodykite kokia iš to nauda DARBDAVIUI

Jei buvote dizaineris, užsiėmėte dizainu. Jei buvote programuotojas, programavote. Samdantis žmogus ir pats tai supranta. Taigi, aprašydami savo pareigas darykite tą plačiau.

Simona siūlo: "Man daug įdomiau sužinoti, kad kažkas sumažino kodo klaidų kiekį 20 procentų įdiegdamas automatinio testavimo procedūras, nei tai kad jie – programavo!"

Patarimas: Paverskite pasyvias CV vietas į aktyvias. Galite vietoj "programavau su JAVA" parašyti "JAVA pagalba sukūriau automatinio valdymo modulį robotui-siurbliui, kuris padėjo jam taupyti energiją ir išsiurbti namą du kartus vietoj vieno."

4. Kūrybiškumas gerai, tvarkingumas – dar geriau

Jei ieškote dizainerio darbo, samdantis asmuo gali būti labiau tolerantiškas "nestandartiniam formatui".

"Daugeliui darbo pasiūlymų stilius turi būti profesionalus ir paprastas, lengvai skaitomas ir suprantamas", - sako Tomas. "Jei CV stilius sunkiai suprantamas, sunkiai skaitomas, formatavimas keistas – CV bus tiesiog atmestas"

Simona sutinka ir priduria, kad esant dviem vienodai patyrusiems kandidatams CV stilius turės įtaką, jei siūlomas darbas reikalauja kūrybiškumo.

"Jūsų darbas aiškiai ir logiškai komunikuoti informaciją apie save", - sako Simona. "Labai svarbu ant kiek greitai galite perteikti savo talentus mums suprantama kalba."

Patarimas: Nepaisant to, kiek norite stilizuoti savo CV, pagrindinė informacija turi būti lengvai surantama. Jei samdančiam asmeniui reikia daug laiko rasti pagrindinę informaciją, Jums tai gali tik pakenkti. Jei pozicijai nereikalingas kūrybiškumas, vargu ar verta rizikuoti.

5. Nepamirškite visko patikrinti 3 kartus, tai svarbu

Kalbant su samdančiais vadovais, jie tvirtina, kad stiliaus ir rašybos klaidos vis dar pasitaiko. Jūsų darbas užtikrinti, kad tokios klaidos nepasitaikys būtent pas jus.

Simona sako kad dažnai trūksta darbo buvusiose įmonėse datų, kai kurie kandidatai neparašo gyvenamosios vietos.

Patarimas: Tikrindami savo atsiliepimą ir CV neapsiribokite rašybos klaidomis. Duokite savo CV ir motyvacinį laišką perskaityti kam nors kitam, kad jie peržiūrėtų ar viskas aišku ir logiška. Jums gali atrodyti, kad viskas gerai, tačiau iš šalies dažnai matosi geriau.

6. Po kurio laiko nepamirškite pasiteirauti dėl pozicijos į kurią kreipėtės

Jei Jūsų CV trumpas, motyvacinio laiško tekstas yra labai svarbus. Panaudokite jį savo naudai, kad užpildytumėte patirties spragas entuziazmu ir žiniomis apie įmonę.

T. Urbonas teigia - "Jei motyvaciniame laiške  matome susidomėjimą mūsų įmone ir verslo valdymo sprendimais, tokio žmogaus CV iškart dedame į galimų kandidatų sąrašą"

Patarimas: Po keletos dienų nuo atsiliepimo į darbo skelbimą: pasiteiraukite (tik el.paštu!) apie poziciją, pasiūlykite atsakyti į bet kokius iškilusius klausimus. Tai daro tik 1 procentas ieškančių darbo, taigi iš karto išsiskirsite.