Keletas perspektyviausių startuolių Lietuvos padangėje

Keletas sekti vertų startuolių Lietuvos padangėje

Kad jau užsiminėme apie padangę, tai ir pradėsime nuo padebesiais skraidančių objektų – orlaivių. UAB „Magma Solutions“ pasirūpino, kad orlaiviai būtų išmanūs: ne tik gebėtų įrašyti vaizdinę informaciją, bet žiūrėdami ir patys suprastų, ką joje mato. Šie bepiločiai orlaiviai reikalauja prieigos prie palydovinės navigacinės sistemos ir gali veikti be piloto nurodymų. Lėktuvas yra labai protingas – pats analizuoja ir gali nesunkiai atlikti pavestas užduotis, yra saugus ir patikimas. Sutrikdyti šio prietaiso veiksmus yra praktiškai neįmanoma! Skrydžio metu galima atskirti judančius daiktus, suskaičiuoti automobilius stovėjimo aikštelėje ir panašiai. Šie orlaiviai tinka krašto apsaugai ir pasienio stebėjimui, tiltų, pastatų ar laivų inspekcijai, tačiau numatoma, kad ateityje bus naudojami ir kaip prietaisai, skirti ugniagesių, policininkų bei gamtosaugininkų darbui palengvinti.

O štai UAB „CG Trader“ – elektroninė parduotuvė, kurioje parduodami ne bet kas kitas, o 3D modeliai! Prekiauja jais čia patys dizaineriai, o ieško ir perka reklamų, kompiuterinių žaidimų ir virtualios realybės kūrėjai. Tai labai naudinga ir tiems, kurie naudojasi 3D spausdintuvais. Kadangi artėja virtualiosios realybės industrija, ateityje 3D modeliai bus labai paklausūs. Jų pagrindinė idėja yra tiekti 3D modelius visoms kompanijoms. Šiuo metu tokių modelių daugiausia reikia JAV ir Vakarų Europos kompanijoms, o prekiaujama iš viso pasaulio. „CG Trader“ save pozicionuoja kaip draugišką, atvirą platformą dizainerių bendruomenei, kurioje gali prekiauti tiek įmonės, tiek laisvai samdomi kūrėjai.

Ieškantiems profesionalių IT paslaugų, pristatome „Aciety“: įmonių paieškos sistemą, padedančią klientams rasti tinkamiausią IT paslaugų tiekėją, galintį įgyvendinti būtent jų IT projektą. Beje, vietos čia nėra laisvai samdomiems specialistams, „Anciety“ – tik profesionalias paslaugas teikiančioms įmonėms. Šį jų išsikeltą standartą įveikia tik 10 % IT specialistų – tuomet būna užtikrinta ir aišku, kad projektas bus atliktas būtent taip, nepriekaištingai.

Įrenginys „SEMSeye“ yra skirtas žmonių srauto skaičiavimui. Tai yra toks daikčiukas, kabinamas prie pagrindinių praėjimo vietų, įėjimų, perėjimų ar netgi prekystalių. Šis sensorius žino, kiek žmonių praėjo pro skaičiuojamą vietą per valandą, dieną, savaitę ar mėnesį! Jis gali būti naudingas optimizuoti darbuotojų darbo laikui, palyginti komandos darbui ir pan. „SEMSeye“ yra labai išmanus ir gali pasitarnauti netgi gelbėjant gyvybes, pvz. nuo žemės drebėjimų. Šie startuoliai jau gavo pasiūlymų bendradarbiauti su tokiomis įmonėmis kaip Google!

Pabaigsime trumpalaikės nuomos portalu „Trumpam.lt“, kuris yra skirtas lengvai ir labai patogiai surasti nakvynės vietą Lietuvoje. Čia ne tik surasi kur apsistoti, tačiau tai padarysi ir labai nebrangiai, nes skelbimus čia skelbia patys patalpų savininkai! Į paieškos laukelius gali įvesti pageidaujamą miestą, savo atvykimo ir išvykimo datą ir svečių skaičių. Tai naudinga erdvė tiek savininkams, kurie, nuomodami savo tuščias erdves, galės užsidirbti, tiek keliauninkams, vis susiduriantiems su apgyvendinimo švečioje šalyje ar mieste problema.