Darbo sutartis

5 svarbūs aspektai prieš priimant darbo pasiūlymą

Pasiūlė darbą? Sveikiname!
Dabar laikas pamąstyti, kaip išspausti iš šio pasiūlymo maksimalią naudą.
Dažnas klysta tik žodiniu keliu susitaręs dėl darbo užmokesčio ir kitų IT darbo sąlygų. Todėl pateikiame tau penkis svarbius klausimus, apie kuriuos privalu pamąstyti prieš priimant darbo pasiūlymą.

 1. Ar tave tenkina siūlomas atlygis?

  49 % darbuotojų nesidera dėl savo pirminio darbo užmokesčio. Tuo tarpu, daugelis viršininkų nenori iškart siūlyti aukso kalnų ir yra linkę šiek tiek skriausti.
  Ką daryti? Siūlyk savo kainą! Išanalizuok, kokie IT darbo atlyginimai šiuo metu yra rinkoje, ir pasiūlyk savęs vertą kainą. Išryškink savo privalumus. Įrodyk, kad esi vertas savo išsikelto atlygio.
  Daugelis IT specialistų bijo pasirodyti labai godūs, pervertinantys savo kainą. Tačiau savo patirtimi, realiais rezultatais tu gali uždirbti ir daugiau.

 2. Ar ši galimybė pateisina tavo užsibrėžtus ilgalaikius tikslus?

  Net jei tu esi patenkintas savo atlygiu, lemiamas kriterijus yra galėjimas pasiekti daugiau savo karjeroje.
  Nenuleisk galvos ir tikėkis, kad ateityje būsi paaukštintas.

 3. Ar tu dirbsi su žmonėmis, kuriuos gerbi ir mėgsti?

  Jei dar viršininkas tavęs nesupažindino su tavo būsimaisiais kolegomis, pareikalauk to. Jei yra tokia informacija, būtinai susirask bendradarbius internete. Juk labai svarbu žinoti, su kuo per savaitę praleisi net 40 valandų.

 4. Ar tu tiksliai žinai, už ką būsi atsakingas naujame darbe?

  Daugelis įmonių yra labai neorganizuotos, todėl gali kilti nesklandumų nustatant užduotis, kurias tu atliksi pirmąją savo darbo dieną. Išsiaiškink, kokius darbus, užduotis ir tikslus turėsi įvykdyti bent per tris mėnesius savo darbe. Nepalik vietos jokiems siurprizams.
  O taip pat nepamiršk išsiaiškinti, ar turėsi visus darbo įrankius, reikalingus atlikti tau paskirtas užduotis.

 5. Kokiam ofise dirbsi?

  Kompiuteriniai žaidimai, nemokami pietūs, stalo teniso stalai – viskas skamba lyg svajonių vieta. Bet ar tai nebus ženklas, kad sau patogiai turėsi dirbti viršvalandžius ir savaitgaliais? Kad ir kaip maloniai skambėtų tokios darbo sąlygos, nepasimauk ant šito kabliuko.

Jei jau išsiaiškinai visus šiuos rūpimus klausimus, linkime tau sėkmingo IT darbo!