Darbo paieška

5 programuotojų klaidos, daromos darbo pokalbio metu

Ruošiesi darbo pokalbiui? Ketini nušluostyti visiems konkurentams nosis?
Bet kaip sulaukti skambučio su geromis naujienomis iš savo potencialaus darbdavio?
Apačioje pateikiame penkias didžiausias klaidas, kurias programuotojai daro darbo pokalbio metu.

 1. Kalba per daug arba per mažai

  Uždarumas – niekada nebuvo sėkmingo darbo pokalbio priežastimi. Negali atsakyti į paprasčiausius klausimus arba atsakai į juos pernelyg lakoniškai? Tai ar bus galima ateityje su tavimi susikalbėti? Vargu.
  Daugelis darbdavių ieško žmogaus, komandoje besijaučiančio it žuvis vandeny. Būdamas uždaru tu tiesiogiai užkerti kelią savo karjerai programavimo srityje.
  Pasak Tomo Urbono, verslo valdymo sistemas kuriančios bendrovės Sonaro vadovo, „pas mane kartą lankėsi vaikinas, norintis gauti darbą IT srityje. Jis labai entuziastingai kalbėjo apie tai, kokią įtaką jo gyvenime daro programavimas, buvo sunku ir kur beįsiterpti. Bėda ta, kad tas žmogus programuoti nemokėjo“.
  Mažiau kalbų, daugiau darbų!

 2. Negali paaiškinti apie projektą savo močiutei

  Viskas atsimuša į komunikaciją. Sugebėti paaiškinti techninius dalykus ne šios srities atstovui – irgi menas. Jei gali be problemų komunikuoti tą pačią informaciją skirtingiems kanalams – tai yra didžiulis tavo pliusas ieškant darbo IT srityje.

 3. Graužiesi dėl techninės klaidos

  Dažno programuotojo minusas – tai, kad jie labai sureikšmina savo padarytas klaidas. Klaidos pasitaiko ir pasitaikys. Jei tave kalbinantis administratorius paprašys ant lentos išspręsti algoritmą, jis tikėsis, kad tu bendrausi ir identifikuosi jo iškeltą problemą. Yra rekomenduojama sau išsikelti tokius klausimus: Kodėl taip padarei? Kokiu keliu tu bandei pasiekti savo algoritmą? Ką pamiršai? Kur tavo klaida?

 4. Neklausi įspūdingų klausimų darbo pokalbio pabaigoje

  Net jei tau pačiam nekyla klausimų, sudaryk įspūdį, jog tave domina ne vienas darbo IT srityje aspektas. Klausinėk apie įmonę, apie darbo sąlygas bei karjeros galimybes. Pademonstruok, jog tau svarbi šio darbo teikiama nauda tau.

 5. Arogancija

  „Labai svarbu, kaip darbuotojas integruosis į dabartinę darbuotojų komandą. Ar jis – tas žmogus, su kuriuo būtų galima įstrigti oro uoste, kuomet buvo atidėliotas jūsų skrydis?“ Klausia Tomas Urbonas.
  Ambicingi, tačiau kartu ir nuolankūs darbuotojai yra labiausiai geidžiami IT darbo rinkoje.

  Jei jau išsilyginai marškinius – pirmyn siekti svajonių darbo IT srityje!