cv

5 didžiausios programuotojų CV klaidos

Suprantama, kad jau keliskart pasitikrinai savo gyvenimo aprašymo skyrybos bei rašybos klaidas. Kad ir koks tai svarbus aspektas siunčiant savo CV potencialiam darbdaviui, yra dar keli labai aktualūs.

 1. Nesi linkedin‘e – nesi ir darbo rinkoj

  Nepamirškite prie savo CV pridėti ir nuorodą į linkedin profilį. Kodėl tai naudinga? Potencialus darbdavys tokiu atveju matys tavo nepriekaištingas rekomendacijas, įgūdžius, bendradarbių ratą ir netgi informaciją apie tavo buvusias darbovietes.
  Programuotojus samdančios bendrovės Skills Access personalo vadybininkė Simona Brazaitytė, gavusi CV į savo elektroninį paštą, teigia: „Aš visada, visada pasižiūriu, ar kandidatas yra susikūręs linkedin profilį. Man atrodo įtartina asmens neradus šiame puslapyje – galbūt jis kažką slepia arba yra tikras tinginys?“

 2. Nesi asmenybė!

  Retas darbdavys ieško šalto, nemalonaus ir vangaus žmogaus užimti pareigas savo įmonėje. Turi humoro jausmą – gali mestelti švelnų juokelį. Atskleisk daugiau ir savo asmenybės bruožų, paminėk savo pomėgius ir pan. Nepamiršk, jog siųsdamas savo CV el. laišką pridėti privalu – trumpą, konkretų, šiltą.

 3. Meluoji apie savo darbo patirtį!

  Nes gali būti labai paprastai pagautas! „63 Group“ CEO dalinasi savo darbuotojo ieškojimo patirtimi: „Ateina žmogus, parašyta, jog dirbo ir rašė straipsnius delfyje. Na, ir ką, paskambinu aš į delfi, o niekas apie tokį žmogų nėra girdėjęs.“
  Geriau atskleisk daugiau privalumų iš savo realių buvusių darbo vietų ar savanorysčių, tai bus tikrai vertinama daug palankiau, nei išgalvotos patirtys.

 4. Siunti tokius pat CV ir motyvacinius laiškus į visas įmones

  Tai pernelyg monotoniška! Žinok, kur siunti savo CV – galbūt įmonės žmogiškųjų išteklių administratoriui, o gal – tiesiogiai įmonės vadovui? Susiek savo gyvenimo aprašymą su potencialia darboviete – juk jos visos skirtingos!

 5. Akcentuoji užduotis, o ne rezultatus

  Tavo darbdaviui yra įdomiausia tai, ką esi pasiekęs, kokius realius rezultatus gali parodyti. Penkias dienas kūrei scriptą? Puiku! Kokią naudą tai atnešė tavo įmonei?
  Išsiaiškinęs, ko geriau nedaryti kuriant savo CV, gali dar kartą pasitikrinti. Ar viską padarei teisingai?